К основному контенту

29.04.2020 Гр.02/17.08/19.04/17.05/18

29.04.20


Гр.02/17.08/19.04/17.05/18



СТРИБКИ ЗІ СКАКАЛКОЮ

Скакалка - дуже доступний і корисний спортивний снаряд. Вона широко використовується в підготовці школярів до легкоатлетичним стрибків. Стрибки зі скакалкою розвивають м'язи ніг, роблять їх стрункими і красивими, служать профілактикою плоскостопості; сприяють формуванню правильної постави; розвивають серцево-судинну і дихальну системи; розвивають почуття ритму і координацію рухів; зміцнюють м'язи тазового дна. Це дуже важливо для майбутніх мам; дівчинки інстинктивно відчувають потребу в стрибках зі скакалкою та з задоволенням виконують їх.
Існує багато різних вправ зі скакалкою. Найбільш поширеними з них є стрибки:
  • • з обертанням скакалки вперед, назад;
  • • на одній нозі, на обох ногах і змішані;
  • • на місці і з переміщенням;
  • • з різною кількістю обертань за один стрибок;
  • • в одному ритмі і зі зміною ритму (зі зміною кількості стрибків у 1 хв);
  • • звичайні і з додатковими рухами (руками, ногами і змішані);
  • • з поворотами;
  • • індивідуальні, парні та групові;
  • • з використанням обважнювачів, що надягають на руки, ноги, тулуб, або з важкою скакалкою;
  • • на різній по жорсткості поверхні (м'якої, жорсткої, пухкої) і ширині опори (на гімнастичному коні або лавці, на перевернутої лавці, на колоді і т.п.);
  • • з використанням предметів (наприклад, спригіванія і напригіва- ня на гімнастичну лаву).
Кілька слів про вражаючі результати в стрибках зі скакалкою. Великим шанувальником і популяризатором скакалки був знаменитий боксер Мохаммед Алі. На показових виступах він пропригал 15 трихвилинних раундів (з перервами в одну хвилину). При цьому весь час підтримував дуже високий темп - 220 приж- ков / хв. У південнокорейському місті Пусан на спеціальних змаганнях 65-річний Пак Пон Та за годину зробив зі скакалкою 14 628 стрибків (244 стрибка / хв). Японець К. Судзукі перестрибнув через скакалку 37 427 разів підряд, ні разу її не зачепивши. На виступ він витратив 4 год 22 хв 50 с в темпі 142 стрибка / хв.
В даний час існує багато різноманітних скакалок - від мотузкових до складних, чудово оформлених, з вбудованим лічильником обертань. Скакалки бувають різної довжини і призначені для одиночних, парних і групових стрибків. При виборі скакалки слід виходити з того, що вона не повинна бути легкою (інакше буде погано обертатися) і повинна відповідати зросту займається. Недотримання цих вимог призведе до додаткових рухів, що негативно позначиться на техніці стрибків і призведе до зниження результатів. Як правильно підібрати скакалку по довжині? Якщо встати на середину скакалки (ноги разом), то вона повинна діставати до пахв. Що стосується матеріалу, з якого виготовлена скакалка, то кращої є мотузкова. Вона повинна бути досить товстою, щоб вільно обертатися. Можна використовувати звичайну товсту мотузку з зав'язаними на кінцях вузлами. Така скакалка не б'є боляче по тілу в разі помилки, що важливо для початківців або освоюють нові вправи.
Техніка стрибків зі скакалкою. І.П. - ноги злегка зігнуті в колінах, ступні разом, п'яти відірвані від статі, тулуб і голова розташовані прямо, руки розгорнуті передпліччя в сторони (передпліччя майже паралельні иолу), а лікті перебувають близько тулуба або стосуються його. Ручки або кінці скакалки треба тримати без напруги. Обертання скакалки здійснюють кистями. Чим інтенсивніше працюють кисті, тим швидше обертається скакалка. При виконанні стрибків тулуб має залишатися прямим. Це дозволяє вільно і рівно дихати. Дивитися треба прямо перед собою. Якщо дивитися в підлогу, то голова мимоволі опускається вниз. Спрацьовує так званий шийний рефлекс (голова опускається вниз - спина згинається, голова піднімається вгору - спина прогинається). Слід домагатися легкого і м'якого виконання стрибків. Ніколи не приземлятися на всю стопу. Приземлятися, злегка зігнувши коліна. Ноги під час стрибків повинні залишатися практично в одному і тому ж положенні, лише амортизуючи приземлення. Чи не відриватися високо від підлоги під час стрибка. Досить підстрибнути так, щоб скакалка могла пройти під ногами. Обидві стопи повинні весь час приземлятися на одне і те ж місце. Характерні помилки при стрибках зі скакалкою: приземлення на всю стопу; зайві рухи ногами в стрибку (сильне згинання ніг, підтягування колін вгору); руки випрямлені в ліктях (лікті далеко від тулуба); обертання скакалки передпліччя або руками від плеча; нахил голови вперед.
Для навчання стрибків зі скакалкою та їх вдосконалення рекомендується виконати наступні вправи, що підводять без скакалки або зі скакалкою в одній руці:
  • а) в І.П. злегка опускати і піднімати п'яти, не торкаючись ними підлоги, спочатку повільно, а потім швидше;
  • б) невеликі підскоки, звертаючи особливу увагу на роботу ніг;
  • в) стрибки протягом 20 с. Під час стрибків треба стежити за становищем рук, ніг, тулуба і голови. Для цього краще виконувати вправу перед дзеркалом;
  • г) обертання скакалки вперед однією рукою. Тримати обидва кінці скакалки в одній руці і обертати її збоку від себе. Виконавши 20-25 обертань, поміняти руку і повторити вправу. Завжди пам'ятати про те, що вирощують скакалку треба тільки рухом кисті;
  • д) обертання скакалки назад однією рукою;
  • е) обертання скакалки однією рукою, збільшуючи і уповільнюючи швидкість обертання. Виконати обертання як вперед, так і назад;
  • ж) стрибки з обертанням скакалки однією рукою. Вирощують скакалку в тому ж темпі, в якому виконуються стрибки. У момент удару скакалки про ІОЛ учень повинен бути в стрибку (не торкатися підлоги). Освоїти спочатку стрибки з обертанням вперед, а потім - з обертанням назад.
Коли ці вправи будуть вільно виконуватися учнями, можна приступати до стрибків через скакалку. Що стосується труднощів слід почати з одного стрибка, виконати його правильно, легко і вільно. Виконати вправу кілька разів. Потім виконати два стрибка поспіль; після освоєння перейти до трьох, чотирьох і т.д. Головне - відразу почати стрибати правильно, це запорука подальших успіхів. Стрибки зі скакалкою можна вважати освоєними, якщо їх виконують технічно правильно 20 с, не збиваючись.

1.Відео матеріал , стрибки на скакалці. Посилання :

https://www.youtube.com/watch?v=c0JFbpQoqMs

Гр - 02/17
Тема : Бадмінтон.  Здорове харчування у житті.

1.  Заключний урок з бадмінтону. Продивитись відеоматеріал професійної гри  у бадмінтон,зробити висновки  за пройденим матеріалом.  Уважно слідкувати за правилами ,аналізувати техніку гри спортсменів.

Бадмінтон. Ukraine Junior 2018. Фінали:  https://www.youtube.com/watch?v=9plsJ2ZonxA


2. Здорове харчування !



Здорове харчування — це не тільки добре самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система і нормалізація ваги, але й любов та повага до себе, це прагнення до здорового і тривалого життя.
Крім того, кожні сніданок, обід і вечеря у сімейному колі є важливими кроками до зміцнення зв’язку між членами родини.
Дедалі більше українців прагне споживати здорову їжу: ретельно вивчає інформацію про склад продуктів і готує вдома смачні страви з натуральних продуктів, обмеживши додавання некорисних інгредієнтів, таких як сіль, цукор та надмірна кількість жиру.
МОЗ України нагадує правила здорового харчування, дотримання яких допоможе почуватися краще, а також запобігти розвитку багатьох захворювань.
Що таке здорове харчування?
Це збалансоване споживання білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів з урахуванням добової фізіологічної потреби людини у харчових і біоактивних речовинах.
Рекомендації для здорового харчування
  • Споживайте адекватну кількість калорій для задоволення власних потреб в енергії та основних поживних речовинах
Щодня людина, залежно від її віку, фізичної активності та впливу деяких інших факторів, потребує певної кількості калорій за рахунок уживання корисних харчових продуктів, які одночасно з енергією постачають важливі речовини — білки, жири, вуглеводи, харчові волокна, вітаміни, мінерали, біофлавоноїди, пробіотики.
  • Споживайте достатню кількість корисних харчових продуктів щодня: овочів, бобових, фруктів, цільних злаків, горіхів, насіння, яєць, нежирного м’яса, риби та молочних і кисломолочних продуктів
Користь від споживання натуральних рослинних та білкових продуктів доведено багаторічними дослідженнями із залученням мільйонів людей у різних країнах на всіх континентах. Вона полягає у зменшенні ризику захворіти, покращенні якості та збільшенні тривалості життя, коли ми обираємо здорове харчування.
  • Уникайте частого споживання харчових продуктів і страв зі значним вмістом солі, цукру та жиру
Основним джерелом солі, цукру та жиру, зокрема трансжирних кислот, є харчові продукти, що пройшли технологічну обробку. Додавання перерахованих інгредієнтів значно посилює смакові властивості їжі. Водночас, тривале споживання солодкої, солоної та жирної їжі істотно збільшує ризик небезпечних захворювань серця та судин, діабету і раку.
  • Намагайтеся дотримуватись оптимального режиму харчування та набути здорових харчових звичок
Регулярне харчування, повільне споживання їжі у пристосованих для цього місцях позитивно впливає на функціональний стан органів травлення, запобігає появі зайвої ваги і пов’язаних із нею небезпечних для здоров’я станів — високого артеріального тиску, атеросклерозу та підвищенню рівня цукру у крові.
  • Пийте достатньо рідини, обирайте напої, котрі не містять багато калорій. Не починайте вживати алкоголь чи обмежте його споживання
Достатнє уживання рідини є однією з обов’язкових умов для забезпечення належної фізичної та розумової активності людини. Вода, кава та чай мають бути основним джерелом рідини. Слід істотно обмежити вживання калорійних напоїв, зокрема солодких газованих, соків та соковмісних напоїв. Що менше людина споживає алкогольних напоїв, то краще для її здоров’я.
  • Постійно і ретельно дотримуйтеся правил харчової безпеки, зокрема чистоти, обирайте лише якісні та безпечні харчові продукти, із належними умовами їхнього транспортування, зберігання та приготування
Харчова безпека — це питання спільної відповідальності, де зменшення ризику отруєнь та кишкових інфекцій залежить також від споживача. Правила харчової безпеки включають всі етапи поводження з їжею до її споживання.
  • Намагайтеся більше рухатись і займатися фізичними вправами щодня
Активний спосіб життя має відомі переваги у забезпеченні здорового і тривалого життя. Щоденні, улюблені вами види фізичної активності є найкращим варіантом дозвілля.
  •         Прості кроки до здорового раціону
— поступово додавайте у щоденний раціон салати (із сирих різнокольорових овочів);
— використовуйте оливкову олію для приготування їжі;
— включіть до раціону здорові перекуси із сухофруктів, горіхів, яблук, ягід;
— снідайте нежирним супом, салатом або кашею;
— їжте 4-5 разів на день невеликими порціями, їжте повільно, ретельно пережовуйте;
— їсти бажано в один і той самий час, але не пізніше ніж за три години до сну;
— замініть інгредієнти страв на менш калорійні — майонез на йогурт, цукор на мед, цукерки на сухофрукти тощо.
Поступово ваше харчування стане здоровішим та смачнішим.
Бережімо себе і харчуймося правильно!

   Гр. 04/17.05/18. 08/19.

Тема:  Бадмінтон


1. Вибір ракетки у бідмінтоні.

2.У методичному посібнику  детальніше ознайомитись з пунктом  (1.4 Розмітка та обладнання ігрового корту) Та опрацювати роділ 2 (2.1 Основи фізичної підготовки бадмінтоністів) Посилання на методичний посібник з бадмінтону:  


https://sport.med.sumdu.edu.ua/images/Спеціальність_Спорт/Навчально-методична_література/навчально-методичні_посібники/Сірик_А.Є._НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ_ПОСІБНИК_з_бадмінтону.pdf


Вибір ракетки для бадмінтону: поради професіоналів15.05.2019

Оновлення ракетки для бадмінтону – завдання, з яким періодично стикається кожен спортсмен, який займається в цьому напрямку. Купити ракетку можна за посиланням https://babolat-shop.com.ua/badminton/raketki-dlja-badmintona/, а от правильно вибрати відповідну не так просто, як здається на перший погляд. Дуже важливо звернути увагу на найменші деталі, адже вони здатні не тільки поставити під загрозу виграш, але і заподіяти дискомфорт і травми під час гри. Далі ви знайдете практичні поради, за допомогою яких зможете придбати дійсно довговічний інвентар для комфортної гри.
Основні види
Перш за все орієнтуйтеся на власний рівень майстерності. Ракетки для гри в бадмінтон діляться на три типи:
  • базові;
  • професійні;
  • аматорські.
Крім того, потрібно визначитися з метою: ви бажаєте просто проводити час, граючи з друзями, або маєте намір серйозно зайнятися цим видом спорту і досягти певних результатів. І звичайно ж враховуйте свій стиль гри – ви любите нападати, атакувати суперника або вести спокійну гру, захищаючи свої інтереси. Від цього також залежить вибір правильної ракетки.
Характеристики базових ракеток
Виготовляється такий інвентар з алюмінію або сталі, що відрізняється міцністю і доступною вартістю. Це відмінний варіант для тих, хто вважає за краще пограти в бадмінтон на природі або просто для підняття настрою. Така ракетка витримає всі непрофесійні кидки і не зіпсується, якщо ви зачепите нею щось тверде. Важить вона близько 100-115 г і коштує відносно недорого.
Професійні ракетки
Такі вироби варто купувати професійним спортсменам або ж завзятим любителям, які добре грають в бадмінтон і хочуть досягти високих результатів. При виготовленні інвентарю такого класу використовуються сучасні технології. При виборі ви зможете орієнтуватися на різні критерії, важливі для професійної гри, – це вага ракетки, її жорсткість, баланс, розмір ручки і обідка, рівень натягу струн.
Для виготовлення використовується переважно вуглепластик, за рахунок чого вага ракетки варіює в межах 75-84 г.
Аматорські ракетки
Ти новачок в бадмінтоні, але маєш намір тренуватися на регулярній основі? Цей тип ракеток ідеально підходить для тебе. Як і професійний інвентар, вони виготовляються з вуглепластику або композитних сумішей (метал і графіт). Аматорські ракетки забезпечують якісну гру і маневреність, але потребують дбайливого ставлення. Вага ракетки близько 100 г.
Правильна вага ракетки
Що стосується категорії базового і аматорського приладдя, його вага варіює в межах 85-100 г, причому цей показник не враховує обмотку і струни.
Чим більша вага ракетки, тим сильніше наноситься удар, але при цьому буде страждати маневреність. Тому професійні спортсмени віддають перевагу легким виробам, які важать до 85 г. Завдяки майстерності гравця вони можуть завдавати сильних ударів противнику навіть надлегкими ракетками – 75-79 г.
Але, якщо ви новачок, не варто випробовувати удачу. Зупиніть свій вибір на ракетках для бадмінтону із середньою вагою – 85-90 г. Обов’язково враховуйте свої анатомічні дані і рівень натренованості. Якщо інвентар буде не гідною кандидатурою, це може підірвати техніку гри і загрожує перевантаженням м’язів руки.
Якщо ракетка важка, доведеться прикладати зайві зусилля при здійсненні маневрів, а також для своєчасної зупинки інвентарю. І навпаки, дуже легкі ракетки вимагають зайвих енергетичних витрат з вашого боку, щоб збільшити силу удару.
На кожній ракетці вагу позначають відповідні значення. Категорія аматорські та базові:
  • 3U / W3 – від 85 до 89 г;
  • 2U / W2 – вага 90-94 р
Професійні ракетки мають вагу 80-84 г і позначені як 4U / W4. Також існують екстра-легкі вироби від 75 до 79 г з маркуванням 5U / W5. Останні підходять для бадмінтоністів з високим рівнем майстерності.
Як підібрати довжину ракетки?
Стандартний показник становить 66,5 см. У професійних моделей довжина ракетки більша на 1 см. Також існують екстра-довгі вироби – 68 см.
Пам’ятайте, що довгі ракетки насамперед підходять для високих спортсменів. Вони забезпечують більш сильні удари. Коротші моделі дозволяють краще контролювати кожен маневр і робити його максимально точним.
Жорсткість
Показник жорсткості визначає рівень контролю ракетки в ході гри. Жорсткі моделі дозволяють наносити чіткі і точні удари, вони не прогинаються і тому користуються попитом серед професійних бадмінтоністів. При цьому вони вимагають точності і з боку спортсмена. Для новачків підійдуть більш гнучкі варіанти, які не вимагають максимального дотримання техніки і є менш небезпечними в плані травматизму.
Даний параметр ракеток визначається наступними значеннями:
  • Flexible – гнучкі;
  • Medium – середній рівень жорсткості;
  • Stiff – високий ступінь жорсткості.
Рідше показник позначають цифрами: 9,0-9,5 – гнучкі моделі, 8,0-8,5 – жорсткі.
Рівень збалансованості
Ця характеристика визначає розподіл маси між ручкою і головкою ракетки. Вона залежить від рівня майстерності і стилю гри. Якщо ви звикли атакувати суперника і наносити потужні удари, варто зупинитися на моделях, в яких вага превалює в сторону обідка. А ось ракетки з обтяженою ручкою більше підійдуть для парних гравців або для тих, хто частіше захищається. При поєднанні обох стилів гри ідеально підійде ракетка з нейтральним балансом.
Пам’ятайте: важка головка ускладнює точну подачу волана. Якщо ви не професіонал в бадмінтоні, придивіться до інвентаря з нейтральним балансом або його зміщенням в ручку.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога