16.04.2020



Гр. 02/17. 01/19.04/17
                                     

Задачі  для усіх груп .

- Зробити ранкову зарядку.
-  Опрацювати  матеріал за темами .



 1.  Ранкова гімнастика.   Посилання на відео:

 https://www.youtube.com/watch?v=f_1nm-Nik4w



Гр. 02/17.  04/17


Тема:  волейбол 

1.  Опис техніки виконання подачі м"яча у волейболі.

Нижня пряма подача
Стоячи обличчям до сітки, одна нога попереду (для правшів - ліва і навпаки), інша ззаду зігнуті в колінних суглобах, тулуб нахилений вперед;
М'яч на долоні лівої зігнутої руки на рівні пояса або трохи нижче.
Праву руку відвести для замаху назад;
Удар по м'ячу напруженої долонею випрямленої руки на рівні пояса;
Верхня пряма подача
Гравець стоїть обличчям до сітки. Ноги злегка зігнуті, ліва нога виставлена ​​уперед. М'яч утримується лівою рукою, права піднята вгору для удару.
М'яч підкидається вгору і трохи вперед. У момент підкидання м'яча вгору тяжкість тіла переноситься на праву ногу, яка злегка згинається в колінному суглобі, тулуб нахиляється назад і злегка повертається в бік ударної руки.
Слідом за рухом тулуба, права рука, зігнута в ліктьовому суглобі, відводиться за голову. При ударі по м'ячу нога, що стоїть ззаду випрямляється, вага тіла переноситься на попереду стоячу ногу. Рука, що ударяє спочатку переміщується ліктем вперед, потім швидкість переміщення передпліччя зростає, і рука повністю випрямляється.


Волейбол - командний вид спорту, суть гри полягає в змаганні двох команд на спеціальній волейбольному майданчику, яка розділена сіткою. Завдання гравців - направити м'яч в сторону противника так, щоб він торкнувся підлоги на стороні суперника. Запорука успішної гри - правильна подача. Як відзначають тренери, техніка подачі м'яча в волейболі - половина перемоги. Особливо це стосується гравців початківців. У чоловічому волейболі техніку передачі та подачі м'яча відносять до вирішального елементу гри.
Способи виконання подачі
Дана типологія має на увазі два варіанти подачі: плануюча і силова в стрибку. Перед виконанням будь-якої з подач гравець повинен дотримуватись наступних правил: Найважливіше - повна концентрація на подачі. Для цього потрібно в повному спокої встати на місце подачі і проаналізувати, як і куди кидати м'яч. Спортсмен повинен зайняти високу стійку. Політ м'яча залежить від положення корпусу і передньої ноги. Відлік часу на подачу починається після свистка судді. Спортсмену дається на виконання елемента рівно вісім секунд. Зазвичай волейболісти вдаряють по м'ячу на четвертій секунді. Перед цим слід кілька разів вдарити м'яч об підлогу, зробити глибокий подих і визначитися, в який бік полетить м'яч. Професійні волейболісти відзначають, що грамотна подача може вирішити результат будь-якого змагання, навіть самого важкого і захоплюючого. подача в стрибку
Плануюча подача
Порядок виконання починається з підкидання м'яча в повітря і замаху вгору. Далі план дій такий: М'яч підкидається кожен раз в один і той же місце. Висота повинна бути невеликою. М'яч підкидається вперед у напрямку удару, він повинен летіти рівно і не обертатися. Слідом зробіть удар по м'ячу. Рух руки під час удару має бути природним, зробіть невеликий крок вперед однією ногою, щоб скорегувати позицію по відношенню до м'яча і прикласти силу до удару. Ударяти по м'ячу слід підставою долоні, удар повинен бути коротким і уривчастим. Бити слід робити тільки по центру м'яча, потрібен безперервний зоровий контроль. Якщо подача зроблена у відповідності з усіма правилами, м'яч повинен полетіти в бік суперника без обертання і, найголовніше, непередбачувана для противника. Така техніка подачі м'яча в волейболі досить популярна.
Які бувають помилки? В першу чергу, це поганий зоровий контроль за м'ячем, удар не по центру, а збоку. Також важливо стежити за тим, щоб положення кисті було таким, щоб м'яч не почав обертатися.
Силова подача в стрибку
Професійні волейболісти відзначають, що подача - це чи не єдиний елемент гри, відповідальність за який лежить цілком і повністю на гравця. Грамотна силова подача - потужна зброя сучасного волейболу. Техніка силового удару в стрибку на кшталт нападаючому удару. Порядок виконання подачі наступний: Спортсмен повинен зайняти позицію орієнтовно в трьох метрах від задньої лінії майданчика і підготуватися. Далі слід перенести вагу тіла вперед. Після чого потрібно зробити крок лівою ногою вперед і в той же час підкинути м'яч на кілька метрів вгору і вперед. Далі слід зробити крок правою ногою, але вже широкий і швидкий, який нагадує крок при нападаючому ударі. Руки знаходяться в розслабленому стані. Закінчується кидок коротким кроком лівою ногою, стопа повинна бути спрямована всередину для того, що почати кидок з розвороту корпусу і широкого маху вгору відразу двома руками. Приготуйтеся до удару, прогинаючи корпус. Відведіть праву руку за спину і нанесіть удар по м'ячу у вищій точці. Важливо надати м'ячу верхнє або бічне обертання. Найчастіші помилки, що здійснюються при подачі, такі: виконання удару на різній висоті підкидання, відсутність зорового контролю. Удар повинен бути коротким, тривалий супровід пензлем загрожує поганий подачею, відмінність між линів забігу і траєкторією польоту м'яча. верхня подача В деяких джерелах виділяють ще таку техніку подачі м'яча в волейболі, як націлену подачу, в якій ставка робиться на «слабкого» гравця команди або того, хто вийшов на заміну, а також на незручну зону або будь-які інші слабкі сторони противника. Щодо сітки бувають прямі і бічні подачі. Техніка прямої подачі м'яча в волейболі здійснюється, коли подає опинилася на сітці, спортсмен відразу бачить супротивника і не втрачає зорового контролю за м'ячем. Також прямий удар дозволяє відразу повернутися в свою зону після подачі. Бічна подача здійснюється, коли волейболіст стоїть під кутом до сітки. Таке розташування дозволяє здійснювати в повному обсязі види ударів. Деякі фахівці виділяють досить рідкісний тип подачі, яка здійснюється, коли подає стоїть спиною до суперника і завдає удар як би через себе. Однак такий удар використовується вкрай рідко тільки тому, що відсутня зоровий контакт і з м'ячем, і з суперником.


Типологія подачі по положенню м'яча, гравця і точки удару
Дана класифікація включає нижню, верхню і бічну подачі. Розберемо кожну з них: Техніка нижньої подачі м'яча в волейболі здійснюється по нижній частині, який знаходиться на низькому рівні, по відношенню до гравця. Такий стиль подачі використовується досить часто, тому що він дуже простий, точний і дає можливість волейболісти потрапити в будь-яку точку майданчика. Особливо підходить нижня подача для новачків, які ще не можуть здійснювати подачі іншого типу. При бічній подачі удар направляє трохи нижче середини м'яча, який в момент удару знаходиться на рівні грудей. Використовується такий тип подачі тільки в тому випадку, якщо подає стоїть збоку сітки. Бічна подача складніше нижньої і вимагає деяких навичок від спортсменів. Однак має вона більше переваг, так як прийом такої подачі складний. Найскладніший тип подачі - верхня. Вона вимагає від спортсмена максимальних фізичних зусиль. Удар по м'ячу відбувається в той момент, коли він знаходиться на рівні вище голови. Перевага такої подачі - короткий шлях до суперника, той може не встигнути зорієнтуватися. Техніку верхньої подачі м'яча в волейболі можна комбінувати з іншими. Кожен волейболіст повинен вивчити кожну техніку подачі і крім цього ще й вміти комбінувати ці способи. Ситуації під час змагання можуть відбуватися самі непередбачувані, тільки від ефективності дій подачі залежить перемога. Важливу роль відіграють не тільки теоретичні знання, а й техніка подачі м'яча в волейболі, а також фізичні можливості спортсмена.


Гр. 01/19 

Тема : бадмінтон


1.Відео Техніка ударів по волану:
https://www.youtube.com/watch?v=Yfk0AEdcltc&list=PLx9O6r_6Sxr0fei2lx4m0xliecbWab9SZ&index=4

2.  Правильне відношення до бадмінтону:  https://www.youtube.com/watch?v=0r6wGsjrAP8

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога